post

W zalewie ofert i reklam mówiących o możliwościach i zaletach produktów ubezpieczeniowych, ciężko znaleźć ubezpieczenie odpowiadające konkretnym potrzebom. Warto jednak poświęcić trochę czasu na wybranie, dopasowanej do indywidualnych preferencji, oferty – tylko takie ubezpieczenie pozwoli spać spokojnie i spełni swoje zadanie. Co pomoże w wyborze odpowiedniego produktu? Najlepsza może okazać się porównywarka ubezpieczeń.

Tego typu narzędzi można znaleźć dość sporo w Internecie. Działają one intuicyjnie i w łatwy oraz przejrzysty sposób pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania. Porównywarka ubezpieczeń po przeprowadzeniu krótkiego „wywiadu” dostosuje indywidualną ofertę na podstawie wskazanych przez klienta składników.

To o co porównywarka ubezpieczeń „zapyta” to m.in. zakres ubezpieczenia jakim jesteśmy zainteresowani, kwota i termin płatności składek (miesięczne, kwartalne czy roczne) oraz kilka innych elementów jak np. czas na jaki chcemy daną umowę podpisać.

Dlaczego porównywarka ubezpieczeń to dobry wybór? W przeciwieństwie do agenta – nie ma żadnej korzyści z polecenia nam konkretnego ubezpieczyciela stąd też wyniki są w pełni oparte o fakty i statystyki. Ponadto w bazie porównywarek znajduje się większość wartych uwagi ofert ubezpieczeniowych z praktycznie wszystkich liczących się na ubezpieczeniowym rynku firm.

Oczywiście porównywarka to nie oferta ostateczna i przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów trzeba je dokładnie przeczytać. Mimo to, oszczędność czasu i energii dzięki takich prostym kalkulatorom jest spora.