post

Ilość produktów na rynku ubezpieczeń na życie jest ogromna. Firmy oferują wiele możliwości. Znajdziemy oferty tańsze, droższe. Takie obejmujące jedynie wypłatę świadczeń na wypadek śmierci jak i te, które oferują znacznie szersze pakiety i zakresy ochrony ubezpieczeniowej. Pośród takiego natłoku informacji i możliwości ciężko znaleźć coś dla siebie. Czym to tak naprawdę składać się przy wyborze, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie na zarabianie?

Pieniądze. To kluczowa kwestia, którą na pewno weźmiemy pod uwagę. Nie zawsze najdroższe oznacza najlepsze. Jednak powinniśmy także unikać tych ubezpieczeń, których składki są nad wyraz niskie. W konsekwencji i dawane nam odszkodowanie będzie sumą niewielką, a często nawet nie wystarczającą na pokrycie najważniejszych potrzeb. Ważny jest stosunek płaconych składek do ewentualnej kwoty jaka będzie nam przysługiwała z tytułu odszkodowania.

Haczyki i kruczki. To zmora większości umów. Zarówno z bankami, operatorami sieci telefonicznych jak również wieloma innymi podmiotami. W umowach ubezpieczeniowych zwrócić szczególną uwagę trzeba na okres karencji oraz wszelkie wyłączenia, czyli zdarzenia na skutek których nie zostanie nam wypłacone odszkodowanie. Im więcej takich punktów tym gorzej. Dobre ubezpieczenie na bycie nie powinno zawierać wielu takich wykluczeń. 

Dodatkowe opcje. Tu możliwości jest dużo i wyłącznie od własnych potrzeb zależy czym ubezpieczyciel może nas przekonać – warto jednak pamiętać, że dodatkowe możliwości jak nazwa wskazuje są jedynie dodatkiem.