post

Stając przed dylematem jakie ubezpieczenie na życie wybrać możemy skorzystać z porównywarek i różnego rodzaju rankingów. Jednak przed wybraniem konkretnej oferty ważne jest pytanie czy toż wszystko jest potrzebne? Z ubezpieczeniem na życie więcej można zyskać czy stracić? Odpowiedź nie jest dobra, ale na może jest jednoznaczna – warto się ubezpieczyć.

W gruncie rzeczy jedynym kosztem jaki ponosimy decydując się na ubezpieczenie jest składka ubezpieczeniowa. Stawki oczywiście uzależnione są od zakresu ochrony i wysokości ubezpieczenia, konkretniej mówiąc wysokości wypłaty ewentualnych świadczeń. A co możemy zyskać? Dużo więcej. 

Wśród wielu osób wciąż krąży twierdzenie, że ubezpieczenie powinno być tanie, ponieważ stopa zwrotu poniesionych kosztów jest niewspółmierna do wydatków. Jest toż myślenie błędne. Mała składka to w dalszej perspektywie mniejsze świadczenia. Czy to powinniśmy decydować się na najdroższą z możliwych opcji? To jednocześnie nie jest takie proste – liczy się przede wszystkim zakres ochrony. Odpowiednie zbilansowanie tych dwóch elementów czyli wysokości wypłacanego świadczenia oraz zakresu wypadków losowych, które obejmie ubezpieczenie, to sposób do dobrego wyboru ubezpieczenia. 

Przy porównywaniu poszczególnych produktów warto więc zadać sobie pytanie – czego potrzebuję? Świadomość własnej sytuacji a tego po co będzie nam ubezpieczenie pozwoli z takiego porównania wybrać najodpowiedniejszą dla siebie ofertę.